fbpx

FAQ

Pripravili sme pre Vás odpovede na Vaše najčastejšie otázky.

V akom predstihu je potrebné objednať tortu?

To je jedna z najťažších otázok. Záleží, či máte záujem o náročnú tortu alebo jednoduchú verziu. Rovnako dôležitým aspektom je, či už na daný dátum máme objednávku. Preto odporúčame - čím skôr, tým lepšie. Je skôr výnimočnosťou, ak nemáme na víkend naplánovanú objednávku na tortu alebo iné dezerty. Vo všeobecnosti platí - ak potrebujete tortu náročnú na zdobenie, je potrebné ju objednať aspoň 2-3 týždne vopred. Ak potrebujete menej náročnú tortu, minimálne 10 dní vopred. Pri svadobných tortách a candy baroch sú potrebné aspoň 2 mesiace.

Ako prebieha objednávka?

Existuje viacero možností, ako nás kontaktovať. Môžete nám zavolať (keď pracujeme, občas nestíhame zdvihnúť telefón smile ), napísať Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (prosím, uveďte termín, počet hostí, prípadne o akú tortu máte záujem a telefonický kontakt), alebo vyplniť náš formulár.

Môžeme sa dohodnúť na osobnom stretnutí, poprípade prostredníctvom e-mailovej komunikácie pre zaneprázdnených. Po dohodnutí všetkých detailov sa platí záloha (50%) z celkovej sumy objednávky prevodom na firemný účet. Táto platba Vám zároveň slúži ako doklad o vykonaní transakcie. Rozdiel zo zálohy a celkovej sumy objednávky sa dopláca pri preberaní objednávky.

Pri svadobných tortách a tortách s vyššou hodnotou ponúkame taktiež ochutnávky.

Chceli by sme ochutnať Vaše produkty. Je to možné?

Samozrejme, ponúkame možnosť ochutnávky, viac informácii nájdete tu.

Vedeli by ste nám tortu aj priniesť?

Rozumieme časovej zaneprázdnenosti našich zákazníkov. Na základe našich skúseností na 90% svadieb svadobnú tortu nosíme, aby sme svadobný pár odbremenili. Po vzájomnej dohode vieme tortu či iné dezerty doručiť.

Mám problém s intoleranciou laktózy a lepku, je možné pripraviť aj takú tortu?

Áno. Snažíme sa vyhovieť čo najväčšiemu počtu našich zákazníkov. Aj v tomto ohľade vieme tortu alebo niektoré dezerty pripraviť. Musíme však upozorniť na to, že všetky naše výrobky sa pripravujú v tej istej výrobni a môžu obsahovať stopy rôznych alergénov. V takom prípade je nás najlepšie kontaktovať a my radi zodpovieme všetky Vaše otázky. Zdravie a spokojnosť zákazníka je to najdôležitejšie.

Videla som u Vás nádherný stojan, je možné si taký zapožičať?

Veľmi radi. Veríme, že detaily dotvárajú celkový efekt torty. Preto investujeme dostatok času na hľadanie stojanu a rovnako aj do jeho kvality a unikátnosti. Väčšina z našich stojanov je dovezená zo zahraničia. Stojany aj iné doplnky na dezertný stôl zapožičiavame, no tým, že sú pre nás vzácne a ťažko nahraditeľné, požadujeme vratnú zálohu v plnej výške nákupu stojanu, ktorá sa Vám vráti, akonáhle dostaneme stojan v pôvodnom stave, do troch pracovných dní.

Práve sme sa zasnúbili, nemáme ešte vybranú výzdobu, ale chceli by sme tortu od Vás.

V prvom rade blahoželáme k zásnubám. smile Veľmi často za rezervačný poplatok svadobným párom rezervujeme termín svadby a tortu riešime neskôr, ak to páru takto vyhovuje.

Chceli by sme krájať tortu, ale zároveň mať stojan na cupcakes.

Nádherný príklad kombinácie tradičnej torty a moderných cupcakes je naša veža s tortičkou na vrchu a cupcakes pre každého hosťa. Stojan, samozrejme, zabezpečíme. Je to jeden z najekonomickejších variantov svadobnej torty.

Neviem sa rozhodnúť medzi živými alebo cukrovými kvetmi na tortu.

Aj jedny aj druhé sú nádherné. Naše cukrové kvety sú ručne pripravované a vyžadujú si dlhú časovú prípravu. No sú ako cukor a med trvácne, a preto si ich často nevesty nechávajú na pamiatku. Pokiaľ sú uchovávané v suchu a mimo slnka, budú Vás tešiť ešte dlhé roky.

Živé kvety sa dajú krásne skombinovať s výzdobou, preto odporúčame nevestám, aby si živé kvety na tortu objednali cez vlastnú kvetinárku. Je potrebné sa však opýtať, ktoré z Vašich zvolených kvetín nie sú vhodné, či dokonca jedovaté.

Mám nádhernú stuhu použitú vo výzdobe, ktorú by som chcela použiť, ale potrebujem k nej na vrch torty postavičky.

Veľmi radi použijeme Vašu stuhu, aby sme dosiahli dokonalé spojenie výzdoby a torty. Stačí, ak nám ju prinesiete. Postavičky, či už z cukru alebo iné, nemáme bohužiaľ v ponuke, ale veľmi radi Vám poradíme pri výbere, čo sa týka veľkosti a umiestnenia. Postačí, keď nám ich necháte namieste konania svadby, pokiaľ Vám tortu doručujeme, alebo ju prinesiete k nám.

Máme malú svadbu, no chceli by sme veľkú tortu.

Aj s tým Vám vieme pomôcť. Príkladom je táto torta - spodok torty tvorí polystyrén, ktorý je ozdobený ako živá torta. Rozoznali by ste rozdiel?
Ušetrí Vám to časť nákladov na takúto veľkú tortu. Niekedy je však zdobenie na torte drahšie ako torta sama, preto úspora nemusí byť tak výrazná. Záleží od výberu zdobenia. Radi Vám na ochutnávke poradíme.

Ako uskladniť tortu a dezerty?

Všeobecne je najlepší chlad, sucho a tma. Najväčším nepriateľom fondánu a cukru je - voda (vlhkosť) a pre Vášho zdravia - teplo. Torta alebo dezert, ktorý obsahuje cukrové kvety, by mal byť umiestnený do suchej chladnej miestnosti mimo slnečného žiarenia. Chladničku veľmi neodporúčame, ale keď musí byť, lepšia je suchá chladnička. Tá má totiž nižšiu vlhkosť. Ak sa chcete vyhnúť kondenzácii na povrchu, je potrebné tortu nechať v papierovej krabici, kým sa teplota na povrchu nevyrovná okoliu.

Máme svadbu v lete. Bojím sa, že torta nevydrží byť vystavená dlhšiu dobu.

Dali sme si veľmi záležať na tom, aby boli naše torty ako krásne a chutné, tak aj stabilné. Príprava našich ciest aj krémov zaberie veľmi veľa času, ale nemusíte sa báť, že sa s tortou niečo stane. Na ničom sme nešetrili. Jednotlivé poschodia majú podpery, stabilný krém a cestá zaručia, že torta či, napríklad, cupcakes zostanú také krásne ako na začiatku. Napríklad 3-poschodová torta v klimatizovanej miestnosti v tieni vydrží aj 3-4 hodiny, v závislosti od podmienok.

V horúcich letných dňoch často pripravujeme tortu tak, že iba horné poschodie, ktoré budú mladomanželia krájať, je „živé“. Zvyšok torty je polystyrén. Vtedy sú ostatné porcie torty podávané z kuchyne. Hostia pri programe nepostrehnú, odkiaľ tortu dostali. Takáto torta môže byť vystavená celý večer.

Máte katalóg, kde by som si mohla pozrieť fotky?

Snažili sme sa na našu stránku umiestniť čo najviac fotiek našich prác, aby mal zákazník lepšiu predstavu o našich tortách. Fotky sú pravidelne aktualizované, a všetky sú postupne pridávané do albumov na našich sociálnych sietiach. Katalóg ktorý by ste si mohli prelistovať, sa ťažko aktualizuje, lebo s príchodom nového roku by bol predošlí katalóg už zastaraný. Preto sa snažíme mať úplnú galériu v našom profile na Pintereste.
Ak ste nenašli to, čo ste hľadali, napíšte nám cez kontaktný formulár.

Rozsiahlejšiu galériu nájdete na našej stránke na Facebooku alebo Pintereste.

Art Cakes © 2017–. Made with love by UMIO. All rights Reserved.